• Hé - Csü: 9:00 - 15:00 Pé: 9:00 - 12:00

Obchod

Akció!

DNS apasági teszt - EXTRA

AKCIA 129.00

Potrebujete si overiť otcovstvo? Otestujte biologický vzťah medzi údajným otcom a dieťaťom z pohodlia domova pomocou tohto anonymného DNA testu otcovstva EXTRA určeného na súkromné účely v našom akreditovanom genetickom laboratóriu s dlhoročnými skúsenosťami a najväčším počtom vykonaných DNA testov otcovstva na Slovensku. Test je možné vykonať jednotlivcom v akomkoľvek veku, od dojčiat až po dospelých. DNA test otcovstvo muža buď jednoznačne vylúči (0%) alebo dokáže (na najmenej 99,99 %).

Obsah testu:

DNA test v základe zahŕňa odberovú súpravu a analýzu 2 vzoriek (muž a dieťa)

Odber vzorky:

Ster z ústnej dutiny (bukálny ster) – pomocou našej špeciálnej odberovej súpravy (1 pre testovaného muža a 1 pre testované dieťa),
alebo neštandardný materiál  – ak nie je možné získať vzorku sterom ústnej dutiny na našu odberovú súpravu.

Trvanie testu:

Výsledok tvorí komplexná výsledková správa s DNA profilmi testovaných osôb a zašleme vám ju na email najneskôr do 5 pracovných dní od prijatia vzorky do nášho laboratória.

Fizetett kiegészítő szolgáltatások

 • Minden további vizsgált minta az adott teszt meghatározott számú mintáján felül (pl. anya, további gyermek, további férfi stb.)Max: 10

 • Az eredményt a minták kézhezvételétől és a fizetéstől számított 3 munkanapon belül küldjük.

 • Az eredményt a minták kézhezvételétől és a fizetéstől számított 2 munkanapon belül küldjük.

 • A minta egy tesztalanytól származik, pl. hajhagyma, fogkefe, rágógumi, cigarettacsikk stb.. Az elemzés időtartama a minták kézhezvételétől és a fizetéstől számított 10 munkanappal meghosszabbodik (nem kombinálható a GYORSASÁGI PÓTDÍJJAL).Max: 10

 • Prosím konkretizujte aký neštandardný materiál chcete analyzovať.

 • Eredmény nyomtatott formában, aláírással és bélyegzővel, postai úton elküldve az Ön címére.

Teszt ára

Fizetett kiegészítő szolgáltatások

Összesen

Kategória:

Ismertetés:

1. Detailné informácie o DNA teste (princíp testu)

Test otcovstva je založený na analýze ľudského genetického materiálu, kyseliny deoxyribonukleovej (DNA). DNA je lineárna molekula, nachádzajúca sa v jadrách buniek, v ktorej vyšetrujeme úseky, nazývané systémy alebo markery typu STR. Tie majú u rôznych jedincov rozličnú dĺžku. Dĺžka úseku sa označuje ako alela a vyjadruje sa číslom. Každý jedinec má dve alely daného systému, pričom dieťa vždy zdedí jednu z nich od matky a druhú od otca. V každom systéme teda dieťa musí mať jednu alelu rovnakú, ako jeho biologický otec. Pri tomto teste vyšetrujeme rozšírený set 16 markerov typu STR, plus jeden ďalší úsek, ktorým sa určí genetické pohlavie pôvodcu vzorky.

Na vykonanie testu otcovstva sa odoberajú vzorky od dieťaťa aj údajného otca prostredníctvom bukálneho steru (výter z ústnej dutiny) na odberovú súpravu (1 pre testovaného muža a 1 pre testované dieťa), ktorú vám zašleme, alebo pomocou neštandardného materiálu.

Ak chcete naraz testovať viac osôb (detí, potenciálnych otcov, alebo pridať matku), je možné za príplatok pridať v objednávke ďalšie testované osoby.

Odobraté vzorky pozostávajú z epitelových buniek, ktoré obsahujú DNA (deoxyribonukleovú kyselinu). V našom akreditovanom genetickom laboratóriu sa následne z buniek extrahuje DNA, ktorá je podrobená dôkladnej a presnej analýze, najmodernejšími metódami. Získaný DNA profil dieťaťa je následne porovnaný s DNA profilom údajného otca a štatisticky vyhodnotený. Keďže každé dieťa zdedí svoju genetickú informáciu od oboch svojich biologických rodičov, skúmanie DNA testovaných osôb presne určí pravdepodobnosť, či údajný otec je biologickým otcom dieťaťa (viac ako 99,99 %) alebo 0% (v prípade vylúčenia).

Výsledkom DNA testu je komplexná výsledková správa, obsahujúca DNA profily testovaných osôb, ktorá otcovstvo buď jednoznačne vylúči alebo označí za prakticky dokázané. Uvedené DNA profily (t.j. výsledky analýzy v jednotlivých vyšetrených systémoch) umožňujú porovnanie s inými výsledkami (overenie identity).

2. Pre koho je vhodný tento test

Je vhodný pre všetkých, ktorí majú osobné pochybnosti alebo otázky o biologickom rodičovstve k danému dieťaťu a chcú si biologický vzťah najprv overiť.
Taktiež je vhodný v situácii, kedy potrebujete overiť výsledky predchádzajúcich DNA testov, nakoľko obsahuje aj DNA profily testovaných osôb.

3. Ako mi pomôže výsledok DNA testu, čo sa dozviem

Potvrdenie alebo vylúčenie otcovstva: Primárnym výsledkom testu je určenie, či je testovaný muž biologickým otcom dieťaťa. Výsledok sa zvyčajne uvádza buď ako pravdepodobnosť otcovstva (napr. 99,9 % alebo vyššia na dokázanie otcovstva) alebo vylúčenie otcovstva (pravdepodobnosť 0 %).

DNA profily testovaných osôb: Súčasťou výsledku sú aj DNA profily testovaných osôb. Uvedené DNA profily vo výsledkovej správe (t.j. výsledky analýzy v jednotlivých vyšetrených systémoch pre jednotlivé testované osoby) umožňujú porovnanie s inými výsledkami (overenie identity).

4. Doručenie odberovej súpravy

Ako možnosť doručenia odberovej súpravy si môžete zvoliť z nasledovných:

 • Slovenská pošta – doporučene do vlastných rúk. Zásielka vám príde o 2 – 4 pracovné dni odo dňa objednávky.
 • Kuriér DPD – doručenie kuriérom na vami uvedenú adresu. Zásielka je bežne doručená o 1 – 2 pracovné dni odo dňa objednávky.
 • Odberné miesto DPD – doručenie do odberných miest DPD. Zásielka je bežne doručená o 1 – 2 pracovné dni odo dňa objednávky. Zoznam odberných miest nájdete tu: https://www.dpdgroup.com/
 • Osobné vyzdvihnutie – odberovú súpravu si môžete osobne vyzdvihnúť u nás v laboratóriu: GHC GENETICS SK, Ilkovičova 8, 841 04 Bratislava, v pracovné dni od 9:00 – 16:30.

5. Platobné možnosti

DNA test môžete zaplatiť týmito spôsobmi:

 • Online platba kartou – ak zvolíte túto možnosť, po dokončení objednávky budete ihneď presmerovaný na platobnú bránu Tatra Banky – CardPay, kde zrealizujete platbu kartou. Akceptované sú platobné karty VISA, VISA Electron, MasterCard, Maestro. Taktiež je možnosť realizovať platbu pomocou Apple Pay, alebo Google Pay. Po úspešom dokončení platby vám príde potvrdzujúci email.
 • Prevod na účet – po dokončení objednávky vám príde potvrdzujúci email s platobnými údajmi (IBAN, variabilný symbol, suma). Platbu môžete zrealizovať buď prostredníctvom vášho internet bankingu, alebo osobne vkladom na účet v banke.
 • Osobne na mieste v hotovosti, alebo kartou – táto možnosť je dostupná iba keď si zvolíte osobné vyzdvihnutie odberovej súpravy.

Po objednaní testu obdržíte vo všetkých prípadoch e-mail s potvrdením vašej objednávky.

6. Priebeh testu – odber, analýza

Vzorka DNA sa väčšinou získava sterom z ústnej dutiny alebo z neštandardného materiálu.
Ster z ústnej dutiny môžete vykonať sami v pohodlí svojho domova pomocou odberovej sady, ktorú štandardne zasielame spoločne s pokynmi, návodom na odber a formulárom.

Ak nie je možné, z dôvodu nedostupnosti testovanej osoby,  vykonať odber na nami dodanú odberovú súpravu, je možné použiť inú z dostupných vzoriek alebo predmetov od testovanej osoby – neštandardný materiál. Analýza z neštandardného materiálu je spoplatnená podľa platného cenníka. Viac informácií o neštandardných materiáloch nájdete tu: https://dnatest.sk/odber-vzorky/#nestandardny-material

7. Výsledok – ako dlho trvá, kam bude doručený

Výsledok DNA testu Vám bude zaslaný emailom najneskôr do 5 pracovných dní od doručenia vzorky do laboratória a to na emailovú adresu uvedenú vo vašej objednávke. Ak si v objednávke vyberiete možnosť výsledku v tlačenej forme, výsledok vám zašleme poštou aj na Vami uvedenú adresu.

Ak potrebujete výsledok testu skôr, je možné za expresný príplatok analýzu v našom laboratóriu priorizovať (výsledok do 2, alebo do 3 prac. dní).

8. Interpretácia výsledku

Otcovstvo vylúčené – otcovstvo označeného muža je vylúčené (v danom systéme) vtedy, ak označený muž nemá ani jednu z dvojice alel, ktoré má v danom systéme testované dieťa. Vzhľadom na zriedkavú možnosť náhodnej dedičnej zmeny DNA – mutácie, sa otcovstvo pokladá za spoľahlivo vylúčené, až keď ho vylučujú najmenej dva z vyšetrených STR systémov.

Otcovstvo prakticky dokázané – ak otcovstvo nie je vylúčené, vypočíta sa hodnota indexu otcovstva (PI) a pravdepodobnosť otcovstva (W). Pri dostatočnom počte vyšetrených STR systémov, hraničí pravdepodobnosť otcovstva s istotou – najmenej 99,99 %.

Mit tárhatnak fel ezek a tesztek?

A DNS-teszt egyértelműen kizárja vagy megerősíti az apaságot legalább 99,99% -os valószínűséggel (azaz "az apaság gyakorlatilag bizonyított").

Kinek megfelelő a STANDARD apasági teszt?

A STANDARD apasági teszt olyan esetekben alkalmas, amikor ellenőrizni vagy kizárni szeretné a vizsgált férfi apaságát a gyermek vonatkozásában. Nincs szükség beleegyezésre, és nem kell feltüntetni a tesztalanyok nevét sem, így garantált a 100% -os anonimitás. Az elemzett minták eredete azonban csak a megrendelő számára ismert, azaz a tesztalanyok személyazonosságát igazságügyi szakértő nem ellenőrizte, így ez a teszt a bíróságon nem állja meg a helyét. Maga a laboratóriumi vizsgálat azonban ugyanúgy történik, mint az apaság igazságügyi szakértői megállapításakor, így az eredménynek is azonosnak kell lennie.

Mit jelent az anonim apasági teszt?

Ez anonim minták összehasonlítása a vizsgált személyek azonosítása nélkül. Ezen személyek kilétét csak a tesztet megrendelő ismeri.

Mi a különbség a STANDARD és az EXTRA apasági teszt között?

A STANDARD teszt mellett az EXTRA apasági teszt átfogó jelentést tartalmaz a vizsgálati eredményről, valamint a vizsgált személyek egyedi DNS-profilját és a lehetséges megismételt mintavételkor vett minta elemzésének eredményét.

Kinek megfelelő a LEGAL apasági teszt?

A LEGAL apasági teszt olyan igazságügyi szakértői vizsgálat, amely akkor alkalmas, ha a teszt eredményeit bizonyítékként és jogi célokra vagy bármely más hivatalos jogügyletre kell felhasználni a bíróságon, mivel az elemzett minták eredete ismert, azaz a vizsgált személyek személyazonosságát igazságügyi szakértő ellenőrizte.

Milyen mintákból végezhető el az apasági teszt?

A mintavétel mintavételi készlet segítségével történik, amelyet postai úton küldünk Önnek a megrendelés folyamán megadott címre. Ezután minden tesztalanytól törletet kell venni a készlet segítségével a szájüregből. Ha valamilyen oknál fogva nem lehet a mintavételt elvégezni, vagy nem szeretné, hogy más személyek is tudomást szerezzenek a tesztről, mintaként különböző nem standard minták is használhatók. További információ ezen a linken. https://dnatest.sk/odber-vzorky/

Befolyásolhatja-e a DNS-elemzéshez használt biológiai anyagok mintáinak minősége az apasági vizsgálat eredményét?

Nem. Ha például egy biológiai anyagból vett minta kiértékelhetetlenné vált (rajta lévő élelmiszer maradványok miatt) vagy a minta más személy DNS-vel szennyeződött (nem megfelelő mintakezelés) stb., és ezért a vizsgált személy (a minta kibocsátója) DNS-profilja nem megbízható és egyértelmű, akkor nem értékeljük ki az apasági tesztet. Ebben az esetben felvesszük a kapcsolatot az ügyféllel, hogy új mintát vegyen és egy új megrendelést.

Lehet-e személyesen eljönni a laboratóriumba mintavételre?

Ak prídete k nám do laboratória osobne, odberovú súpravu vám odovzdáme a odber vzoriek vykonáte svojpomocne. Prípadne je možné za príplatok 30 EUR požiadať o vykonanie odberu nás.

Mikor vehetem át a mintavételi készletet a laboratóriumban?

Ha ezt az átvételi lehetőséget választotta a megrendelésében, nyitvatartási időben bármikor érkezhet.

Mit tartalmaz a gyűjtőkészlet?

A gyűjtőkészlet legalább 2 tubust tartalmaz vattapálcikákkal.

A pálcikák jelölése:

Kék – más személyek

Piros – anya

Zöld – gyermek

Sárga – az apajelölt

A csomag tartalmaz egy buborékos borítékot is, amelybe a vett mintákat berakhatja és elküldheti a címünkre, vagy személyesen kézbesítheti.

Mi az eljárás a teszt megrendelése után?

Ha megrendeli a tesztet, postai úton (vagy személyesen átveheti) küldünk Önnek egy mintavételi készletet, amely utasításokat tartalmaz arra vonatkozóan, hogyan kell a vattapálcikára a szájüregből mintát venni, vagy bebiztosítani a nem standard mintát. A mintákat elküldi nekünk elemzésre, és ha még nem fizette ki, akkor a teszt árát is kifizeti a számlánkra történő utalással. Ezután elvégezzük az elemzést, kiszámítjuk az apaság valószínűségét, és az eredményről szóló jelentést elküldjük Önnek a elektronikus úton e-mailben (ingyenesen), vagy nyomtatott formában postai úton, illetve személyesen is átveheti (mindkét esetben felár ellenében).

Lehet-e inni vagy enni a mintavétel előtt?

Legalább 60 perccel a mintavétel előtt tilos enni, inni, dohányozni, rágógumit rágni, orrcseppet vagy torokcseppet alkalmazni, fogat mosni és szájvizet használni.

Hibáztam a rendelés folytán az adatok megadásánál (rossz szám, e-mail)
Amennyiben rossz e-mail címet vagy telefonszámot adott meg, kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot az alábbi telefonszámon: +421 948 627 273 vagy írjon dnatest@dnatest.sk e-mail címre. Adatait helyesbítjük.
Nem akarom megadni az adataimat. Hogyan lehet így rendelni?

A tesztek eredményéről szóló zárójelentést legkésőbb az egyes vizsgálati típusoknak megfelelően megadott határidőn belül elküldjük. A határidő számítását a minta kézhezvételét és a teszt árának számlánkra való jóváírását követő napon kezdjük. Például a STANDARD teszt esetében, amennyiben a minta kézbesítése és a teszt árának kifizetése hétfőn megtörtént, legkésőbb a következő hét hétfőjéig (de általában korábban) küldjük az eredményt. Ez az idő gyorsasági felárral 2 munkanapra csökkenthető.

Nem kaptam meg az eredményt e-mailben sem levélben

Ha nem kap e-mailt, kérjük, ellenőrizze a SPAM mappát. Ha még mindig nem találja az eredményt, vegye fel velünk a kapcsolatot a dnatest@dnatest.sk. dnatest@dnatest.sk.

Nem találta meg a kérdését a listában?
Ne habozzon kapcsolatba lépni velünk az alábbi telefonszámon +421 948 627 273, vagy írjon dnatest@dnatest.sk.
Robíte testy otcovstva aj pred narodením dieťaťa?

Nie, test otcovstva v tehotenstve nevykonávame.

Je potrebné, aby bola testovaná aj matka?

Nie nevyhnutne. Jej prítomnosť však „zlepšuje“ štatistickú významnosť testovania – zvyšuje index otcovstva a pravdepodobnosť otcovstva alebo v opačnom prípade zvyšuje počet vylučujúcich systémov. Pokiaľ je matka súčasťou testu otcovstva, musí byť nevylúčená voči dieťaťu (materstvo súhlasí).

V prípade, že je pochybnosť o materstve je potrebné ho testovať samostatne. Materstvo sa v princípe testuje rovnako ako otcovstvo, ale bežne sa nevykonáva, lebo na to nebýva dôvod (s nárastom asistovanej reprodukcie sa však prípady s otázkou ohľadom materstva objavujú).


hu_HU