DNAart

DNA art: Stretnutie vedy s umením

Každý z nás sa narodil s jedinečným súborom genetických informácií v každej bunke nášho tela. Nositeľom tejto informácie je DNA – deoxyribonukleová kyselina. Ľudská DNA obsahuje asi 23 tisíc génov, ktoré určujú, ako sa budú vyvíjať a utvárať všetky naše dedičné znaky a vlastnosti. V DNA každej ľudskej bunky sa nachádzajú výše tri miliardy za sebou zoradených stavebných blokov štyroch typov. Označujeme ich písmenami A, C, G a T. Hoci sú v zložení DNA medzi ľuďmi len nepatrné rozdiely, existujú aj oblasti, v ktorých sa ľudia medzi sebou výrazne odlišujú. Práve tieto odlišnosti zapríčiňujú, že DNA každého z nás je jedinečná a neopakovateľná. Výnimkou sú jednovaječné dvojčatá, ktoré sa zložením svojej DNA neodlišujú.

DNA art v izbe

Genetika vypracovala počas uplynulých dvadsiatich rokov postupy umožňujúce presne určiť individuálne charakteristiky DNA každého jedinca. Využívajú sa napríklad pri identifikácii jedincov v kriminalistike, ale napríklad aj pri určovaní sporného otcovstva, a v mnohých ďalších prípadoch. Súbor určitého počtu takýchto individuálnych charakteristík DNA (inými slovami DNA profil) možno výtvarne interpretovať formou pôsobivého umeleckého diela: DNA art. Je to obraz pre každého charakteristický práve tak, ako jeho DNA: neopakovateľný a individuálny.

DNA Art - Izba

V spolupráci s grafickým štúdiom finestudio vám ponúkame možnosť premeniť váš jedinečný DNA profil na nádherný obraz, a to v dvoch rozličných prevedeniach. Vytlačený profesionálnou tlačou na umeleckom plátne, alebo na nádhernom akrylovom skle. Kým umelecké plátno svojou štruktúrou vyvoláva dojem skutočnej maľby a hodí sa do klasickejších interiérov, obraz vytlačený na zadnú stranu 10mm hrubého akrylového skla je vhodný najmä do moderných interiérov, je žiarivý, a dá sa efektne podsvietiť LED diódami.

DNA art umiestnený v interiéri obývacej izby

V prípade, že máte záujem o vytvorenie obrazu DNA art pre vás alebo vašich blízkych, pozrite si našu webstránku www.dnaart.sk, kde si okrem iného môžete v niekoľkých jednoduchých krokoch objednať obraz vašej vlastnej DNA.

Zobraziť podrobnosti o tomto teste
DNAart (plátno 60x40 cm)
(Výsledok do 15 pracovných dní - od prijatia vzorky)

190 €

Jednoduchý postup

Spôsoby úhrady

1. V hotovosti
Ak si prídete pre odberovú súpravu osobne.

2. Vkladom alebo prevodom na náš účet v Tatra Banke
Inštrukcie vám zašleme spolu s odberovou súpravou.

Sledujte stav vašej objednávky cez e-mail

Ak vo vašej objednávke vyplníte e-mailovú adresu, budete môcť sledovať jej stav cez našu webstránku.

Zároveň vás budeme priebežne informovať o aktuálnom stave objednávky prostredníctvom e-mailu.